• EURO ZAWODOWCY - GRANADA...

            27.11.2021

            „Nie ma w życiu większego cierpienia, niż oślepnąć w Granadzie” głosi stary napis na murach obronnych Alhambry. W czwartek osobiście przekonaliśmy się, że słowa te są prawdziwe.

            Granada, oraz jej perełka Alhambra, nieustannie zachwyca swym urokiem miliony turystów. Spędziliśmy tam uroczy dzień, podziwiając to miasto z zapartym tchem. Budownictwo i zdobnictwo arabskie zrobiło na nas ogromne wrażenie. Alhambra była niegdyś twierdzą mauretańskich kalifów i wpisana jest na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

            Program kulturowy zorganizowany został w ramach projektu „Euro Zawodowcy”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. 

            Zapraszamy na fotorelację z naszej wycieczki.

            Beata Olczyk

            Monika Grzeszczyk

          • WEEKEND W MÀLADZE

            22.11.2021

            W weekend wolny od pracy ugościła nas Malaga. Mieliśmy niebywałą przyjemność podziwiania jej zabytków i docenienia uroków krętych uliczek. Spacerowaliśmy po pięknych palmowych parkach.

            Wycieczkę zaczęliśmy brzegiem plaży Malaqueta, następnie przeszliśmy do areny, w której odbywają się walki byków. Kolejnym punktem programu był zamek Gibralfaro i Alcazaba. Stamtąd rozkoszowaliśmy się malowniczym krajobrazem. Ostatnim punktem programu była renesansowo-barokowa katedra, która jest bez wątpienia jednym z największych symboli tego nadmorskiego miasta.

            Malaga tętni życiem, ma swój niepowtarzalny klimat, pachnie tradycyjną hiszpańską kuchnią. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy choć na chwilę stać się częścią tego wspaniałego miejsca.

            Beata Olczyk

            Monika Grzeszczyk

            P.S. Gorąco wszystkich pozdrawiamy! Zobaczcie film i fotorelację, czy nie jest tu pieknie? 

          • TYDZIEŃ PRAKTYK W MÀLADZE ZA NAMI

            19.11.2021

            Mija pierwszy  tydzień pobytu naszych uczniów w Maladze na zagranicznych praktykach zawodowych. Był to bardzo intensywny, ale również pełen wrażeń czas.

            W czwartek opiekunki grupy odwiedziły miejsca pracy uczniów kształcących się w zawodach technik informatyk i technik spedytor.

            Pracodawcy przyznali, że nasza młodzież jest bardzo dobrze przygotowana, ma szeroką wiedzę i umiejętności, i świetnie radzi sobie z powierzonymi zadaniami. Poza tym, ich uwagę zwróciła wysoka kultura osobista uczniów i ich zaangażowanie.

            Uczniowie naszej szkoły mają szansę odbyć zagraniczną praktykę zawodową dzięki udziałowi w projekcie "Euro Zawodowcy" współfinansowanemu  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

            Beata Olczyk
            Monika Grzeszczyk

          • SZLACHETNA PACZKA

            19.11.2021

            Szlachetna Paczka nie pomaga biednym. Pomaga tym, którzy mimo trudności nie poddają się, walczą i szukają dobrych rozwiązań. Nie chcemy dać ryby, ani nawet wędki, chcemy dać innym mentalność wędkarza. Dlatego wraz ze Starostwem Powiatu Zwoleńskiego i innymi ludźmi dobrej woli postanowiliśmy wesprzeć nie jedną, ale cztery rodziny.

            Pomożemy samotnej matce o wielkim sercu, pomagającej innym i walczącej z chorobą oraz starszym rodzicom i ich dorosłej córce, którzy mierzą się z chorobami. 

            Opieką otoczymy także samotną panią, odrzuconą przez wszystkich i starszego pana, który nie może pogodzic się ze śmiercią żony.

            Naszym działaniem chcemy dać im przede wszystkim nadzieję na lepsze dni i wsparcie od ludzi, którzy na nich liczą. Wszystkich  serdecznie zapraszamy do działania! 

            Samorząd Szkolny

          • WYCIECZKA DO WARSZAWY

            18.11.2021

            W dniu 18.11.2021 r. odbyła się  wycieczka do Warszawy klas 1w1p, 1wp, 2w1p, 2wp, 3mp, 3w, 3w1, 3w1p  Branżowej Szkoły I Stopnia, której celem było rozbudzenie ciekawości uczniów, pozwalając jednoczesnie lepiej zrozumieć historię Polski, jak również zapoznać się z osiągnięciami polskiej nauki. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Panie Magdalena Szymanowicz i Ewelina Chojnacka oraz Panowie Marcin Orłowski i Marcin Kaca. Wycieczka odbyła się w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

            Pierwszym punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Jest to miejsce niezwykłe. To tutaj można samodzielnie eksperymentować, przeprowadzać doświadczenia i dokładnie we wszystkim czynnie uczestniczyć. Nie ma tu wymuszonej trasy zwiedzania i każdy samodzielnie decyduje o tym, co i w jakiej kolejności chce zobaczyć. A jest co! Na miejscu czekało na nas ponad 400 interaktywnych eksponatów do przeprowadzania samodzielnych doświadczeń. Centrum Nauki Kopernik to miejsce, które każdy uczeń powinien odwiedzić, by tak naprawdę zrozumieć te wszystkie teorie i prawa rządzące naszym światem.

            Posileni obiadem przejechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie poruszając się w scenerii z okresu II wojny światowej, zobaczyliśmy m.in. aranżację kanału. Identyfikacji z powstańcami służy odpowiednia scenografia, efekty wizualne i dźwiękowe. Wyróżnioną częścią jest Miejsce Pamięci, w którym znajdują się powstańcze mogiły. Odrębne pomieszczenia stanowią sale: „Radiostacje i łączność”, „Poczta Polska”. Druga część ekspozycji to replika samolotu Liberator B-24J w skali 1:1. Dopełnia ją część poświęcona alianckim zrzutom. Młodzież stanęła na wysokości zadania i z bagażem pozytywnych wrażeń wszyscy udali się w drogę powrotną do Zwolenia, zachowując piękne wspomnienia z wizyty w Warszawie.

                                                                   Marcin Kaca

          • HOLA MÀLAGA!!!

            16.11.2021

            Ostatnia, 20-osobowa grupa uczniów naszej szkoły rozpoczęła zagraniczne praktyki zawodowe w Máladze. Informatykom i spedytorom towarzyszą Panie Beata Olczyk i Monika Grzeszczyk.

            W poniedziałek, 15 listopada uczestnicy Projektu stawili się na "welcome meeting" z Giovanną  - opiekunem praktyk ze strony firmy Tribeka - naszego Partnera. Podczas spotkania przedstawiono im kwestie formalne związane z realizacją praktyk. Następnie, po raz pierwszy udali się do zakładów pracy, w których odbywali staże. Po pełnym wrażeń przedpołudniu zwiedzili historyczną część miasta, które będzie ich domem przez następne dwa tygodnie.

            Mamy nadzieję, że oprócz ciekawego doświadczenia kulturowego będzie to dla Nich również cenne doświadczenie zawodowe.

            Uczniowie realizują zagraniczną praktykę zawodową dzięki udziałowi w projekcie "Euro Zawodowcy" współfinansowanemu  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

            Agnieszka Strzelecka

          • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

            09.11.2021

            ,,Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Naczelnego w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości” – obwieściła ustawa z 23 kwietnia  1937 roku o Święcie Niepodległości, ale uroczyste obchody odbywały się już wcześniej.

            Ustalając datę 11 listopada Świętem Niepodległości, przedwojenny rząd chciał upamiętnić wydarzenia, które miały znaczny wpływ na odzyskanie wolności przez Polskę. Wówczas, w 1918 roku  marszałek Józef Piłsudski objął naczelne dowództwo Wojsk Polskich. Tego samego dnia w wagonie sztabowym w Compiègne podpisano zawieszenie broni pomiędzy aliantami a Niemcami, kończąc jednocześnie I wojnę światową.

            Historia nie oszczędzała naszego kraju i ustawą Krajowej Rady Narodowej z 1945 r. Święto Niepodległości zostało zniesione. Przywrócono je dopiero w roku 1989.

            Dziś, świadomi odwagi i poświęcenia pokolenia, które po 123 latach niewoli odzyskało suwerenność, kultywujemy tradycje niepodległościowe i organizujemy liczne uroczystości patriotyczne.  W tym roku, z powodu epidemii, nie mogliśmy spotkać się podczas podniosłej akademii szkolnej, aby wspólnie celebrować ten dzień i wspominać tych, którzy walczyli o naszą niezależność. W ograniczonym, klasowym gronie uczniowie uczestniczyli w zajęciach z wychowawcami, którzy przybliżyli im historię obchodów Święta Niepodległości i podkreślili - jak cenna jest wolność. Na szkolnym korytarzu powstała z tej okazji wystawa tematyczna, zorganizowana przez nauczycieli historii, a młodzież klasy 3ag, 2agp i 1agp przygotowała równie piękną gazetkę.

            Weźmiemy także udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach, 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11, uczniowie wraz z pedagogami wspólnie odśpiewają hymn narodowy.  

            W miejskich obchodach Święta Niepodległości naszą szkołę reprezentował będzie poczet sztandarowy, który weźmie udział w uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu. Następnie przejdzie pod Pomnik Nieznanego Żołnierza i złoży kwiaty.

            11 listopada to także dzień, w którym wywieszamy flagę. Nad naszą szkołą również zawisła flaga, która jest symbolem jedności narodowej i milczącym świadkiem historii.

            Zachęcamy wszystkich, aby wspólnie z nami  uczcili jedno z najpiękniejszych polskich świąt i wzięli udział w akcji ,,Niepodległa do hymnu", w ramach której każdy może zaśpiewać ,,Mazurka Dąbrowskiego" - na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-dolacz-do-akcji-11-listopada/ dostępne są szczegóły akcji.

            Magdalena Tarłowska

            Barbara Bławat

            Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości w 2019 roku, przed pandemią – przypomnijmy!  https://www.youtube.com/watch?v=Us1125_I_DQ

          • 1 LISTOPADA

            28.10.2021

            ,,Ciszą cmentarną ukołysani

            Z dala od życia i znoju

            Dobiwszy wreszcie cichej przystani

            Odpoczywają w pokoju."

            Zbliżający się listopad przypomina nam o Dniu Wszystkich Świętych oraz o Zaduszkach. Jak co roku delegacja uczniów wraz z nauczycielami ZSR-T odwiedzi groby zmarłych pedagogów i pracowników naszej szkoły. Pamiętamy również o mogiłach Nieznanego Żołnierza, Pomniku Katyńskim i Żołnierzy Niezłomnych.

            Samorząd Uczniowski

          • DOBIEGŁA KOŃCA TERMOMODERNIZACJA NASZEJ HALI SPORTOWEJ

            26.10.2021

            Dnia 26 października odbyła się symboliczna uroczystość oddania do użytku po termomodernizacji naszej starej hali sportowej.

            W oficjalnym przekazaniu sali uczestniczyli przedstawiciele samorządu powiatu zwoleńskiego, dyrekcja, przedstawiciele naszej szkoły i firmy realizującej inwestycję. Starosta zwoleński Stefan Bernaciak oraz wicestarosta Waldemar Urbański podziękowali  dyrektorowi Arosławowi Jakóbikowi za dobrą koordynację prac i zapewnili, że zmodernizowana hala sportowa będzie służyć przez wiele lat nie tylko uczniom naszej szkoły, ale także całej społeczności lokalnej.

            Modernizacja wybudowanej w 1995 roku hali gimnastycznej to efekt współpracy samorządu powiatu zwoleńskiego z dyrekcją naszej szkoły, zrealizowany dzięki funduszom powiatu zwoleńskiego i ogromnemu wsparciu finansowemu z zewnątrz. Obiekt został przebudowany i ocieplony. Zyskał nową elewację, okna, drzwi i instalację fotowoltaiczną. Wykonawcą termomodernizacji była firma „Czarbud” Usługi Remontowo-Budowlane Stanisławek Cezary z Radomia. Całkowity koszt robót został wyceniony na 945 tysięcy 612 złotych, a łączna kwota pozyskanego na tę inwestycję dofinansowania to 880 tysięcy 886 złotych. Większa część środków, bo aż 680 tysięcy 886 złotych pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z budżetu Mazowsza przeznaczono na ten cel 200 tysięcy złotych. Pieniądze zostały przyznane w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021”. Dziękujemy!

            Barbara Bławat

            Magdalena Tarłowska

          • DWA TYGODNIE W RIMINI

            26.10.2021

            Osiemnastu uczniów naszej szkoły, kształcących sie w zawodach technik architektury krajobrazu i technik geodeta, odbyło praktykę zagraniczną w Rimini, we Włoszech. Wyjazd odbył się w ramach projektu "Euro Zawodowcy" realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

            Realizując program stażu, uczestnicy mieli okazję do poszerzenia i wykorzystania w praktyce wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole w aspekcie językowym i zawodowym. Włoski partner projektu - Sistema Turismo - w oparciu o uzgodniony program, zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami uczestników, zapewnił wysoki poziom praktyk zawodowych w firmach na terenie miasta Rimini.

            Realizacja projektu otworzyła nowe możliwości w odniesieniu do pracy zawodowej uczestników. Dodatkowa wiedza i zdobyte umiejętności praktyczne pomogą im rozwijać samodzielność i przedsiębiorczość. Praktyka w odmiennych warunkach gospodarczych i kulturowych wzmocniła cechy ich osobowości – pewność siebie, otwartość na innych ludzi, komunikatywność. Uczestnicy będą lepiej przygotowani do aktywnego wejścia w samodzielne życie zawodowe. Umiejętności oraz zaangażowanie w pracę naszych uczniów zostały bardzo wysoko ocenione przez włoskich pracodawców.

            Dwa tygodnie, które spędzili w Rimini minęły bardzo szybko i niestety, z ogromnym smutkiem i żalem w końcu musieli opuścić miasto, które przez ten czas było ich drugim domem. Wrócili nie tylko z pamiątkami, ale i z bagażem doświadczeń oraz głową pełną cudownych wspomnień, o których na pewno nikt przez długi czas nie zapomni...

            Agnieszka Strzelecka

          • OSTATNI DZIEŃ WYCIECZKI - OŚWIĘCIM, ZAKOPANE, WIELICZKA, KRAKÓW

            22.10.2021

            Trzeci i niestety ostatni już dzień wycieczki w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Poznaj Polskę" poświęcony był wyprawie do Wieliczki i Krakowa. W pierwszej kolejności młodzież wraz z opiekunami wybrała się na wędrówkę solnymi korytarzami Kopalni Soli ,,Wieliczka". Widok, chodniki, kolejne przejścia oraz ściany kopalni, które pamiętają odległe czasy, z pewnością warte były wysiłku, a największe zainteresowanie wzbudziła podziemna kaplica św. Kingi, która jest jednym z najurokliwszych i największych pomieszczeń kopalni.

            Z Wieliczki młodzież przejechała do Krakowa. Zwiedzający mieli okazję przejść traktem królewskim na największy na świecie rynek z Sukiennicami i Kościołem Mariackim, gdzie znajduję się gotycki ołtarz, a o pełnej godzinie można usłyszeć Hejnał Mariacki. Po urokach starówki ostatnim już punktem był Kopiec Kościuszki, z którego rozpościera się największa panorama Krakowa i Małopolski. Z Krakowa nasi podróżnicy podążyli wprost do Zwolenia, zachowując w pamięci miejsca, zabytki oraz piękno przyrody, ale też wieczorne gry i zabawy integracyjne.

            Uczniowie, wspierani przez opiekunów: Panie Ilonę Ciecieląg, Emilię Zielony, Martę Dziarę - Płachtę oraz kierownika wycieczki i animatora Pana Mateusza Pindakiewicza, jak zawsze stanęli na wysokości zadania.

            P.S. ,,Po podróży jest przed podróżą" - zapraszamy na relację z następnej wycieczki w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Poznaj Polskę".

            Marcin Kaca

          • DRUGI DZIEŃ WYCIECZKI - OŚWIĘCIM, ZAKOPANE, WIELICZKA, KRAKÓW

            21.10.2021

            Drugi dzień wycieczki klas 4 technikum, organizowanej  w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, rozpoczął się od podziału na dwie grupy wędrowców. Pierwsza grupa pod opieką Pani Ilony Ciecieląg i Pani Marty Dziary - Płachty wybrała trasę Doliną Kościeliską do Schroniska Ornak oraz nad Smreczyński Staw. Druga pod opieką Pani Emilii Zielony i Pana Mateusza Pindakiewicza udała się nad Czarny Staw Gąsienicowy przez Dolinę Jaworzynki z odpoczynkiem w schronisku w Murowańcu.

            Pogoda naszym dzielnym wędrowcom dopisała, było ciepło i słonecznie, co podkreślało tylko piękno otaczającej przyrody. W drugiej części dnia młodzież poznała architekturę Zakopanego. Spacerując po słynnych Krupówkach, dotarli do Kuźnic. Urokliwe miasto polskich Tatr jest przesiąknięte stylem nazwanym przez Stanisława Witkiewicza - zakopiańskim. Charakteryzują go wysokie kamienne podmurówki, ryte w drewnie zdobienia, skosy, uskoki i dachy kryte gontem.

            Na zakończenie dnia nie obyło się bez podziwiania widoków z Gubałówki. Uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale szczęśliwi oczekują dnia trzeciego, a przed nimi Wieliczka i Kraków!

            Marcin Kaca

          • WYCIECZKA OŚWIĘCIM, ZAKOPANE, WIELICZKA I KRAKÓW

            20.10.2021

            W środę, uczniowie klas 4 technikum wraz z opiekunami: Paniami Iloną Ciecieląg, Martą Dziarą - Płachtą, Emilią Zielony oraz Panem Mateuszem Pindakiewiczem rozpoczęli 3 - dniową wycieczkę dofinansowaną z budżetu państwa w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Młodzież odwiedzi Oświęcim, Zakopane, Wieliczkę i Kraków.

            Na dziś zaplanowana była wizyta w Muzeum Auschwitz - Birkenau. Podczas pobytu w miejscu Holokaustu nikt nie był obojętny na atmosferę cierpienia i zła, które spotkało więźniów. Obóz Auschwitz stał się  symbolem terroru i ludobójstwa. Nie można więc zrozumieć współczesnego świata, bez poznania historii tego miejsca. 

            Następnie pełna refleksji i zadumy młodzież udała się do Bachledówki. Znajduje się tam Klasztor Paulinów i Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej. Kościół zachwyca góralskim wystrojem wnętrza, a w latach 1967 - 1973 na Bachledówce przebywał Prymas Stefan Wyszyński. Powoli pierwszy dzień dobiegł końca. Jeszcze tylko parę kilometrów do Zakopanego, zakwaterowanie i plany na dzień drugi wycieczki.... 

            Marcin Kaca

          • OTRZĘSINY W INTERNACIE

            26.10.2021

            Zgodnie z coroczną tradycją - 19 października odbyły się Otrzęsiny wychowanków, którzy we wrześniu dołączyli do internackiej braci. Aby stać się pełnoprawnymi mieszkańcami naszego internatu, wychowankowie zostali zobowiązani do zmierzenia się z siedmioma zadaniami. Były to: ścieżka zdrowia (wcale nie taka straszna), recytacja wiersza, próba ciemności (tu wychowankowie mogli zaprezentować swoje umiejętności plastyczne), próba mądrości (tu młodzież sprawdziła swoją wiedzę), próba zręczności (polegająca na zjedzeniu jabłka wiszącego na sznurku bez dotykania rękoma), reklama produktów dla kotów oraz kalambury.

            Nowi wychowankowie, chcąc sprostać wyzwaniu, musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami i poczuciem humoru. Największym wyzwaniem dla nowicjuszy okazały się próba ciemności i zręczności. Odzwierciedlenie rysunku, rysowanego palcem na plecach przez uczestników z drużyny i próba zjedzenia jabłka bez użycia rąk - wymagały nie lada wyobraźni, kreatywności i zręczności. Po zakończeniu wszystkich konkurencji przyszedł czas na złożenie ślubowania. Od tej chwili wychowankowie klas pierwszych zostali pełnoprawnymi mieszkańcami internatu.

            Na zakończenie - po wręczeniu Listów Gratulacyjnych –pierwszoklasiści zostali obdarowani słodkimi upominkami…

            Tomasz Kuc

            P.S. Nowym Wychowankom życzymy, aby pobyt w internacie był nie tylko koniecznością, ale przede wszystkim przyjemnością… Niech internat będzie dobrym miejscem na ,,dobre relacje’’; miejscem, które się pamięta, gdzie się zawiera przyjaźnie na całe życie, gdzie się uczy i bawi…

            Wychowawcy

        • RUSZA KONKURS...
          • RUSZA KONKURS...

            19.10.2021

            Lubisz czytać książki lub oglądać filmy i seriale na ich podstawie?

            Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę?

            Pokazać się innym z takiej, odlotowej strony?

            Jesteś pasjonatem książek i kina? - To konkurs dla Ciebie!

            Pokaż, co znaczy „w porząsiu, odjazdowa, w dechę” książka lub film na jej podstawie - według Ciebie!

            Stwórz wideo-recenzję lub nagraj podcast!

            Na Wasze pracę czekamy od 20 października do 23 listopada  (włącznie).

             

            Regulamin konkursu:

            konkurs_2021.docx

            Katarzyna Krzyśko - Płachta

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

            12.10.2021

            W środę, 13 października celebrowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, a młodzież klas pierwszych złożyła ślubowanie. Mimo szczególnej sytuacji epidemicznej i wąskiego grona było odświętnie oraz wzruszająco.

            Akademię rozpoczął Pan Dyrektor Arosław Jakóbik. W swoim przemówieniu przywitał zaproszonych gości: Starostę Zwoleńskiego Stefana Bernaciaka, Wicestarostę Waldemara Urbańskiego oraz przedstawicieli Rady Rodziców, a także  wręczył nauczycielom nagrody Dyrektora Szkoły za szczególne osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze. Gratulacje złożył również pedagogom, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali awans zawodowy.

            Następnie Pan Starosta życzył Gronu Pedogogicznemu spełnienia marzeń i nagrodził Pana Dyrektora za zaangażowanie oraz pracę na rzecz naszej szkoły, która od lat cieszy się ogromnym zaufaniem uczniów i ich rodziców.

            Serdeczności popłynęły również ze strony Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. W imieniu społeczności uczniowskiej życzenia wyrecytowała Monika Żaczkiewicz, wyśpiewały je także Karolina Niedziela i Zuzanna Nowak.

            Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a w tym roku szkolnym życzymy przede wszystkim zdrowia oraz tego, by mimo trudów edukacja przyniosła spodziewane efekty. Przyjmijcie Drodzy Nauczyciele filmowe życzenia, nagrane przez Samorząd Uczniowski i uczniów klasy 3agp.

            Magdalena Tarłowska

            Barbara Bławat

            W filmie wykorzystano podkład muzyczny: Kwiat Jabłoni - "Kto powie mi jak..."

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
      • (+48) 48 676 20 34
        (+48) 48 676 26 16
      • ul. Sienkiewicza 17
        26-700 Zwoleń
        Poland
    • Logowanie