• 14 KWIETNIA -NARODOWE ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

            14.04.2022

            14 kwietnia obchodzimy 1056. rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. Chrzest Polski to tradycyjna nazwa chrztu księcia Polan – Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji Polski. Akt przyjęcia chrztu, datowany jest przez historyków na dzień 14 kwietnia 966 roku.

            W całym kraju świętujmy ten dzień poprzez wywieszenie flagi państwowej, a w naszej szkole, w czasie godzin wychowawczych, na okoliczność jubileuszu 1056. rocznicy chrztu Polski odbyły się prelekcje. Uczniowie zapoznali się z materiałami, które przygotowali dla nich nauczyciele historii.

          • PAMIĘTAMY – ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

            13.04.2022

            Wiosną 1940 r. NKWD zamordowało z motywów politycznych blisko 22 tys. polskich  obywateli wziętych do niewoli po agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939r. Byli wśród nich oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy, uczeni, profesorowie wyższych uczelni, artyści, lekarze, nauczyciele, prawnicy. Stanowili elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy.

            Jeńcy ginęli od strzału w tył głowy. Ofiary zostały pogrzebane w zbiorowych, bezimiennych mogiłach w Katyniu, Charkowie oraz Miednoje. Egzekucje trwały od kwietnia do maja 1940 r.

            Pamiętając o rocznicy, nauczyciele historii przygotowali wystawę upamiętniającą Ofiary Zbrodni Katyńskiej, którą można obejrzeć w holu, na parterze szkoły.

          • WYJŚCIE DO NEKROPOLII RODU KOCHANOWSKICH

            07.04.2022

            W czwartek, 6 kwietnia, klasa 1dp w ramach lekcji języka polskiego uczestniczyła w wyjściu do Nekropolii Rodu Kochanowskich. Uczniowie poznali wnikliwą genealogię rodu Kochanowskich, ciekawą biografię poety, historię herbu Korwin oraz obejrzeli pamiątki sakralne ufundowane przez potomków Jana z Czarnolasu.

            Oglądając sarkofag z prochami rodziny Kochanowskich, znajdujący się w podziemiach zwoleńskiego kościoła, pani przewodniczka opowiedziała o pośmiertnych losach szczątków poety oraz ponownym, niezwykle uroczystym pogrzebie Jana Kochanowskiego, który odbył się 21 czerwca 1984 roku.

          • PIERWSZY ETAP POWIATOWEGO KONKURSU ZAGADEK LOGICZNO-MATEMATYCZNYCH

            06.04.2022

            W dniu 5 kwietnia 2022r. odbył się pierwszy etap Powiatowego Konkursu Zagadek Logiczno-Matematycznych. Konkurs jest organizowany przez nauczycieli z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu pod patronatem Starosty Powiatu Zwoleńskiego Stefana Bernaciaka. Patronat medialny nad konkursem objęła REKORD Grupa Mediowa: 

            Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do pierwszego etapu przystąpiło ok. 150 uczniów z 7 i 8 klas Szkół Podstawowych z powiatu zwoleńskiego. Uczestnicy mieli do rozwiązania arkusz zawierający 6 zadań zróżnicowanych pod względem poziomu trudności. Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone 25 kwietnia 2022r. W tym terminie podamy listę osób zakwalifikowanych do finału, który odbędzie się 5 maja 2022r. w ZSR-T w Zwoleniu. Zaproszeni uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły i na własne oczy zobaczyć nowocześnie wyposażone sale lekcyjne oraz bogate zaplecze sportowe.

            Uczniowie naszej szkoły szykują dla gości ciekawe niespodzianki!

            Spośród finalistów kapituła konkursu wyłoni trzech laureatów, którzy otrzymają bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów:

          • SPOTKANIA Z PRZEDSTAWICIELAMI UCZELNI WYŻSZYCH

            01.04.2022

            W ostatnim czasie maturzyści naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach z pracownikami i studentami szkół wyższych z naszego regionu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni, a podczas prezentacji otrzymali materiały promocyjne i wskazówki, którymi powinni się kierować przy wyborze atrakcyjnego kierunku studiów. 

            Swoje propozycje przedstawili pracownicy: Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu oraz Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.

          • DZIĘKUJEMY HONOROWYM DAWCOM KRWI

            30.03.2022

            Dzisiaj na parkingu naszej szkoły odbyła się po raz kolejny honorowa zbiórka krwi. Od godziny 8:15, w specjalistycznym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, młodzież i pracownicy ZSR-T oraz wszyscy chętni mogli oddać krew dla osób jej potrzebujących: rannych i chorych. 

            Dzięki zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi oddano ponad 14 litrów tego życiodajnego płynu, który trafi do szerokiej grupy odbiorców, za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! WARTO POMAGAĆ! Ty też możesz!

          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY NA SPORTOWO

            22.03.2022

            Pierwszego dnia wiosny, 21 marca, odbyły się Finały Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W tym roku szkolnym, po długiej przerwie związanej z pandemią, do rozgrywek zgłosiło się aż 27 drużyn chłopców i 12 drużyn dziewcząt. W efekcie rozegrano 29 meczów eliminacyjnych, a fantastyczna atmosfera oraz wspaniałe samopoczucie dopisywały do samego finału.

            Z przyjemnością informujemy, że tytuł Mistrza Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt oraz Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły zdobyła drużyna klasy 4e.

            II miejsce drużyna klasy 3e,

            III miejsce drużyna klasy 2ep.

            W kategorii chłopców Mistrzem Szkoły w Piłce Siatkowej została drużyna klasy 3fp.

            II miejsce drużyna klasy 2fp,

            III miejsce drużyna klasy 4f,

            IV miejsce drużyna klasy 3msw1p.

            Najlepszą zawodniczką turnieju została Aleksandra Siwiec z klasy 4e, a najlepszym zawodnikiem Patryk Baryła z klasy 4f. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Brawo!

          • „SPOTKANIA Z URZĄDZENIEM THERMOMIX”

            21.03.2022

            W  marcu w Centrum Szkolenia Zawodowego w ZSR-T, gościliśmy przedstawiciela firmy Thermomix, Panią Emilię Rycką. Podczas spotkań zostało przedstawione wielofunkcyjne urządzenie, w którym można sporządzić wiele pysznych i aromatycznych dań. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli kucharze klas III i mieli okazję poznać oraz spróbować wyprodukowanych w bardzo krótkim czasie niezwykle smacznych potraw.

            Pani Emilia przyrządziła między innymi: napój pomarańczowy, kurczak szarpany z bułką na parze z surówką colesław, krem z dyni i batatów. W kolejnym spotkaniu uczniowie klas I i II również zapoznani zostali z urządzeniem Thermomix. W trakcie pokazu przyrządzono: chałkę, masło i bułeczki maślane  wyprodukowane ze śmietanki 30%, zupę ogórkową, kurczaka z ryżem i warzywami, sorbet truskawkowy oraz kawę mrożoną. Powstałe potrawy były przyrządzane w bardzo krótkim czasie ze świeżych produktów, bez sztucznych dodatków oraz konserwantów.

            A teraz trochę historii o urządzeniu!

            Wszystko zaczęło w 1961 roku, gdy na rynku pojawił się uniwersalny robot kuchenny VKM5 firmy Vorwerk posiadający siedem funkcji: mieszanie, wyrabianie ciasta, krojenie, tarcie, miksowanie, mielenie i wyciskanie soku.

            We Francji,  na początku lat 70. narodził się pierwszy mikser podgrzewający Vorwerk, „praojciec” zwany popularnego urządzenia Thermomix. Na przestrzeni lat urządzenie było usprawnianie i wzbogacane o dodatkowe funkcje.

            Nowa generacja urządzenia Thermomix jest bez wątpienia najbardziej intuicyjnym, kompaktowym ze współczesnych sprzętów. Obecnie robot gotuje (również na parze), sieka, wyrabia ciasta, waży, rozdrabnia, miesza, smaży.  W tym samym czasie, w jednym naczyniu możemy zrobić np. 3 daniowy obiad.

            P.S.  Dziękujemy uczennicy klasy III w Milenie Szpaderskiej, z której inicjatywy narodził się pomysł ,,spotkań z urządzeniem Thermomix”.

            Małgorzata Wrześniewska

          • WKRÓTCE AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

            14.03.2022

            Przypominamy i zarazem zapraszamy wszystkich aktywnych krwiodawców, a także osoby chcące oddać krew po raz pierwszy do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się 30 marca. Wówczas, na parkingu naszej szkoły zaparkuje specjalistyczny ambulans do poboru krwi. Oddawanie tego drogocennego płynu odbywać się będzie w godzinach 8:15 – 12:00.

            Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 18 lat do zaangażowania się w tę akcję. Wszelkich informacji udziela p. Katarzyna Borowska – szkolna koordynatorka honorowego krwiodawstwa.

            Dawcą krwi może zostać!

             

          • WYDZIAŁ POLONISTYKI UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO W KRAKOWIE OGŁASZA KONKURS

            19.03.2022

            Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy współpracy z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia organizuje od 21 lutego do 21 marca 2022 roku Miesiąc Języka Ojczystego. W ramach tego przedsięwzięcia odbędą się konkursy. 

            VII Ogólnopolski Konkurs na gadkę “Gadajcie, w co Wasze dziadki się we wsi bawili”.

            Udział w konkursie polega na przesłaniu pracy konkursowej w formie nagrania filmowego w postaci gwarowego niewierszowanego, oryginalnego (czyli wcześniej nieprezentowanego) monologu na zadany temat. Konkurs nie ma żadnych ograniczeń wiekowych!

            W konkursie poza nagrodami głównymi przyznanymi przez jury złożone z profesorów Wydziału Polonistyki UJ, zostaną również przyznane nagrody publiczności.

            Głosowanie na nagrodę publiczności będzie miało miejsce na facebookowej stronie Sekcji Dialektologii i Socjolingwistyki UJ oraz kanale YouTube Miesiąca Języka Ojczystego.

            III Edycja Konkursu „Twoja dzielnica — Twoja mównica”.

            Udział w konkursie polega na stworzeniu oryginalnej pracy literackiej, w której zostanie zaprezentowana wybrana odmiana środowiskowa języka polskiego (np. język lekarzy, kolejarzy, muzyków, mechaników itd.). Gatunek pracy jest dowolny – może być to opowiadanie, wiersz, piosenka, scenariusz itd.

            Kierowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.

            Terminy: 

            • Koniec nadsyłania prac konkursowych — 5 kwietnia 2022 r. 
            • Ogłoszenie wyników I etapów konkursów — do 10 kwietnia 2022 r. 
            • Wszyscy finaliści zostaną poinformowani w jakiej formie odbędzie się finał do 10 kwietnia. Podczas finałów zostaną ogłoszone wyniki konkursów. 

            Szczegóły oraz regulaminy z formularzami zgłoszeniowymi!

          • OGŁASZAMY NABÓR DO POWIATOWEGO KONKURSU ZAGADEK LOGICZNO-MATEMATYCZNYCH

            10.03.2022

            Nauczyciele z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu organizują Powiatowy Konkurs Zagadek LOGICZNO-MATEMATYCZNYCH pod patronatem Starosty Zwoleńskiego Pana Stefana Bernaciaka. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z Powiatu Zwoleńskiego oraz szkół z okolic powiatu, w których znajdą się uczniowie zainteresowani konkursem. Zgłoszenia dokonuje nauczyciel poprzez wysłanie karty zgłoszenia uczniów do Konkursu Zagadek Logiczno-Matematycznych na e-maila: konkurs.logmat@gmail.com.

            Zgłoszenia należy przesłać do  21.03.2022r.

            Patronem medialnym konkursu jest REKORD Grupa Mediowa.

            Na laureatów czekają bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów:

            Celem konkursu jest promowanie i rozwijanie zainteresowania do zagadek logiczno-matematycznych wśród młodych osób, pobudzanie aktywności poznawczej oraz wyłonienie osób wyróżniających się szczególnymi umiejętnościami w zakresie logicznego i matematycznego rozumowania. Chcemy młodym ludziom, którzy zdecydują się na udział w konkursie pokazać, że matematykę da się polubić i że osiągnięcie sukcesu jest w zasięgu ich możliwości!

            Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie:

          • SUKCESY W 67. OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM

            16.03.2022

            Miło nam poinformować, że Kinga Tuszyńska z klasy 2ap została wyróżniona w 67. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Dom Kultury w Zwoleniu. Uczennica pięknie wykonała „Stokrótki” Juliusza Słowackiego i fragment „Berenice” Edgara Allana Poe. Recytatorka pilnie ćwiczyła trudną sztukę recytacji pod czujnym okiem pani Marty Dziary- Płachty. 

            Jesteśmy także dumni z Moniki Żaczkiewicz, uczennicy klasy 3d, którą do konkursu przygotował instruktor teatru Domu Kultury w Zwoleniu. Monika, jako laureatka powiatowych eliminacji, zaprezentuje się już wkrótce w Warszawie.

            Obu naszym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Trzymamy kciuki!

        • AKCJA POMOCY UKRAINIE TRWA NADAL
          • AKCJA POMOCY UKRAINIE TRWA NADAL

            12.03.2022

            Drodzy Darczyńcy! W tym trudnym czasie, gdy bezpośrednio za naszymi granicami toczy się wojna, pokazaliście, że nasi sąsiedzi mogą na Was liczyć. Po raz kolejny pokazaliście SWOJĄ WIELKĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ I OFIARNOŚĆ.

            Za wszystko serdecznie dziękujemy i  informujemy, że zbiórka darów trwa nadal! Przyjmujemy je w sali 205. Liczy się każda pomoc!

            W tym tygodniu zbieramy:

            - zabawki, gry, puzzle;

            - mazaki, kredki, kolorowanki;

            - śpiwory, pościel, ręczniki.

            Samorząd Uczniowski

        • DZIEŃ BEZ PLECAKA
          • DZIEŃ BEZ PLECAKA

            11.03.2022

            Dziś, 11 marca uczniowie naszej szkoły postanowili zostawić tradycyjne torby lub plecaki w domu i wymienić je na inne pomysłowe nosidła. Były chlebaki, kosze, walizki, wózki, wózeczki i inne.

            Oczywiście, przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało z zabrania wszystkich potrzebnych tego dnia rzeczy. Akcja wywołała nie jeden uśmiech i naładowała pozytywną energią na resztę dnia, a kreatywność uczniów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

            Zobacz fotorelację!😊😊😊

            Samorząd Uczniowski

        • DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY DAR DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY
          • DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY DAR DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

            04.03.2022

            Dziękujemy serdecznie wszystkim i każdemu z osobna za zrozumienie oraz pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie, nauczyciele, pracownicy, absolwenci oraz osoby zaprzyjaźnione z naszą szkołą tak licznie podjęli inicjatywę, aby wesprzeć osoby, które uciekają przed wojną.

            Jeszcze raz dziękujemy za każdy gest życzliwości i jednocześnie informujemy, że artykuły zbieramy w dalszym ciągu. Na tę chwilę potrzebujemy: lampek nocnych, przedłużaczy, szafek nocnych, małych  szafek i stolików. Kolejny raz pokazaliscie, że jesteście WIELCY!

            W sprawie zbiórki prosimy kontaktować się z Panią Anną Grabarą.

            Samorząd Uczniowski

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
      • (+48) 48 676 20 34
        (+48) 48 676 26 16
      • ul. Sienkiewicza 17
        26-700 Zwoleń
        Poland
    • Logowanie