Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. Co zrobić, aby zapisać dziecko do szkoły w Polsce? Szczegóły na stronie MEiN
RUSZYŁA REKRUTACJA DO PRAGRAMU ERASMUS+
01.03.2022W dniach od 1 do 14 marca 2022r. będzie trwał nabór na dwutygodniowe praktyki zagraniczne w ramach programu Akredytacji Erasmus+, Sektor: Kształcenie i Szkolenie Zawodowe, Akcja 1: Mobilność edukacyjna, Typ akcji: Wyjazdy uczniów i kadry edukacyjnej.
Należy podkreślić, że udział w programie nie pociąga za sobą żadnych kosztów ze strony uczestników. Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą więc miały sfinansowany przejazd na miejsce odbywania stażu, wyżywienie, zakwaterowanie, udział w praktykach zawodowych w zagranicznych firmach, kurs doskonalący znajomość języka angielskiego oraz program kulturalny w postaci wycieczek.
Adresatami projektu są uczennice i uczniowie klasy II i III, kształcący się w zawodach:
- technik architektury krajobrazu,
- technik ekonomista,
- technik informatyk,
- technik geodeta,
- technik spedytor.
Aby wziąć udział w rekrutacji należy:
- zapoznać się z regulaminem rekrutacji,
- uzupełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy (część A) oraz wypełnić oświadczenia uczestnika i oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych. W przypadku niepełnoletności kandydata formularz musi podpisać również jego rodzic/opiekun prawny,
- przedłożyć formularz do uzupełnienia wychowawcy (część B),
- wypełniony i potwierdzony przez wychowawcę formularz zgłoszeniowy, należy dostarczyć do koordynatora projektu – Agnieszki Strzeleckiej (sala 324) lub Izabeli Skrzypek-Markiewicz (sala R2) w okresie od 01 do 14.03.2022.
Do udziału w projekcie zostaną zakwalifikowane osoby, które uzyskają największą liczbę punktów. Szczegółowe kryteria rekrutacji zostały przedstawione w regulaminie rekrutacji. Dodatkowych informacji udziela koordynator projektu.
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
01.03.20221 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jedną z ikon powojennego podziemia antykomunistycznego jest bez wątpienia Witold Pilecki. Znamy go głównie z powodu jego brawurowej postawy jako „ochotnika do Auschwitz”. W tym niemieckim obozie koncentracyjnym i zagłady organizował konspirację, w końcu udało mu się stamtąd uciec.
Nie zaprzestał walki o wolność Ojczyzny, która to idea przyświecała mu podczas całego jego stosunkowo krótkiego życia. Zginął z rąk władzy komunistycznej po torturach w 1948 r., osierociwszy dwoje małych dzieci. W czasie, gdy po krwawych latach okupacji Polacy mimo wszystko starali się wrócić do życia. Nigdy dość przypominania jego zasług, poznawania jego życia, czerpania z niego inspiracji…Dlatego właśnie uczniowie naszej szkoły skorzystali ze specjalnie przygotowanej przez CMJW w Łambinowicach oferty lekcji online – „Witold Pilecki. Żołnierz – jeniec – bohater – człowiek”. W czasie tych zajęć uczniowie klas 4ac, 4f, 4e oraz 3ag, 3e, 3ep i druga grupa klasy 1fp, mogli poznać nie tylko pierwszoplanowe dokonania Witolda Pileckiego, ale także te mniej znane, jak jego udział w powstaniu warszawskim i późniejszy pobyt w obozie jenieckim. Podczas spotkania uczniowie przyjrzeli się jego postaci jako człowieka – męża, ojca, społecznika, artysty i ziemianina. Poznali jego pasje, dowiedzieli się, skąd czerpał siłę i motywację do działania. Młodzież mogła wypowiedzieć się na temat tego, czy postać Witolda Pileckiego może być dla nich- współczesnej młodzieży- autorytetem lub idolem.
Lekcje online poprowadził pan Michał Jakubik, asystent muzealny Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach w województwie opolskim. Głównym przedmiotem zainteresowania Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych jest funkcjonowanie dwóch systemów jenieckich: niemieckiego i radzieckiego, w okresie II wojny światowej. Szczególnie ważne są losy polskich jeńców wojennych w tych systemach, jak również dzieje polskich żołnierzy internowanych w czasie wojny w krajach neutralnych. Placówka należy do muzeów martyrologicznych, powstałych po II wojnie światowej w celu dokumentowania nazistowskich zbrodni wojennych i pielęgnowania pamięci o ich ofiarach.
Młodzież oraz nauczyciele Zespołu Szkół Rolniczo Technicznych w Zwoleniu bardzo dziękują za udział w lekcji muzealnej. Tradycyjnie także z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole, w holu głównym, została zaprezentowana wystawa “Żołnierze Wyklęci Podziemie Niepodległościowe 1944- 1963”, pozyskana ze zbiorów IPN w Radomiu.
Ilona Ciecieląg
7
WAŻNE! ZBIÓRKA W NASZEJ SZKOLE: DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY
27.02.2022Kochani, zwracamy się do wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu oraz ludzi dobrej woli o zaangażowanie w szybką zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy.
Dzisiaj wieczorem przyjeżdża do Zwolenia autokar matek z dziećmi, które szukają bezpiecznego miejsca, bo w ich kraju jest wojna. Zebrane artykuły prosimy przynosić jutro od rana (28 lutego) do sali 205. Wszystkim przyszłym darczyńcom serdecznie dziękujemy!
Samorząd Uczniowski
ZBIÓRKA RZECZY DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY
26.02.2022Gmina Zwoleń - Urząd Miejski w Zwoleniu przekazuje ważny komunikat dotyczący zbiórki rzeczy dla uchodźców z Ukrainy!
Drodzy mieszkańcy, każdy, kto chciałby wspomóc naszych sąsiadów z Ukrainy, którzy w wyniku działań wojennych prowadzonych w ich kraju, zmuszeni byli do opuszczenia swoich domów, może w dniu dzisiejszym (26.02.2022 r.) oraz jutrzejszym (27.02.2022 r.) przynieść dary rzeczowe oraz żywność z długim terminem ważności do tymczasowego magazynu zlokalizowanego przy ul. Bogusza - świetlica profilaktyczna.
Magazyn będzie czynny w godzinach od 14.00 do 18.00.
AKCJA „PACZKA NA KRESY 2022”
23.02.2022Nasza szkoła została zaproszona do udziału w akcji „Paczka na Kresy 2022”, skierowanej do Polaków mieszkających za wschodnią granicą Polski. Proponowane przedsięwzięcie polega na zbiórce darów i funduszy przeznaczonych na świąteczne paczki dla Polaków z Litwy i Ukrainy.
W akcji zbierane będą:
1. Produkty spożywcze takie jak: herbata, kawa, kakao, słodycze, (zapakowane hermetycznie) owoce kandyzowane, przyprawy świąteczne, konserwy, oleje, przyprawy, owoce w puszkach, makarony, ryż, kasze, cukier, mąka.
2. Środki czyszczące, dezynfekujące, środki do prania etc.
3. Środki higieniczne: pasty do zębów, mydła, żele, płyny do kąpieli.
4. Medykamenty, środki opatrunkowe.
Miłym załącznikiem do paczek będą własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami.
Inicjatywa trwa do 04.03.2022r.
Samorząd Uczniowski
KONKURS AKADEMII EKONOMICZNO-HUMANISTYCZNEJ W WARSZAWIE – ZŁOTE INDEKSY
23.02.2022Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie ogłasza konkurs, w którym do wygrania są indeksy na studia na wybranych kierunkach. Laureaci Konkursu będą mieli możliwość studiowania przez rok zupełnie za darmo i otrzymają atrakcyjne rabaty na kolejne lata studiów.
Konkurs skierowany jest do wszystkich tegorocznych maturzystów, a zadanie konkursowe to napisanie pracy na temat: „Media społecznościowe – szanse i zagrożenia”.
Prace konkursowe o objętości nie mniejszej niż 3000 słów i nie większej niż 8000 słów należy przesłać wraz ze wszystkimi załącznikami na adres AEH w Warszawie do 30 kwietnia 2022 roku.
Szczegóły konkursu w linku: https://indeks.vizja.pl/
AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
21.02.2022Kochani, najbliższa Akcja Honorowego Krwiodawstwa w naszej szkole odbędzie się 30 marca. Tego dnia na szkolnym parkingu zaparkuje krwiobus, ponieważ krew nadal jest bardzo potrzebna. Wszystkich chętnych, pełnoletnich serdecznie zapraszamy! Warto pomagać!
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
21.02.202221 lutego obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Data święta nie jest przypadkowa, ponieważ jest symbolicznym upamiętnieniem demonstracji studentów uniwersytetu w Dhace, którzy w 1952 r. w Bangladeszu walczyli o język bengalski i prawo do używania języka ojczystego. Ideą tego dnia jest zwrócenie uwagi na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję i ochronę.
Wszystkich serdecznie zachęcamy do świętowania Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, gdyż troska o język ojczysty to również dbałość o historię i tożsamość.
NARODZINY ZWOLENIA - 597. ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH
18.02.202220 lutego 1425 roku król Władysław Jagiełło przekazał akt nadania praw miejskich Zwolenia Janowi Cielątce. W dokumencie lokacyjnym można przeczytać: „(…)pragnąc stan Królestwa naszego polepszyć i pomyślniej pomnażać dochód skarbu naszego, przekonani jak najbardziej o gorliwości i wierności szlachetnego Jana Cielątko z Listina naszego miłego łożniczego i biorąc pod uwagę wierne [jego] służby, na skutek których spodobał się naszemu majestatowi i w przyszłości jeszcze bardziej będzie mógł się podobać, zwiększając wysiłek wierności, darujemy mu niniejszym pełne i całkowite prawo lokowania miasta na prawie niemieckim, które jest nazywane magdeburskim, we wsi Gotardowa Wola położonej w ziemi radomskiej, którą dzierży od nas za pewną sumę pieniędzy, oraz [prawo] sprowadzenia do niego skądkolwiek będzie mógł ludzi jakiegokolwiek stanu, położenia i stanowiska będą. Z uwagi na tę lokację wymienionemu Janowi Cielątko i jego dziedzicom i prawnym spadkobiercom w wymienionym mieście nazywanym Zwoleń dajemy, udzielamy, przypisujemy i darujemy łaskawie wójtostwo z pełnym prawem”.
Z tej okazji, 20 lutego 2022 roku, będziemy obchodzić 597. rocznicę nadania praw miejskich Zwoleniowi. Na uroczyste obchody narodzin miasta zapraszają: pan Arkadiusz Sulima - Burmistrz Zwolenia, Dom Kultury i Muzeum Regionalne w Zwoleniu.
80. ROCZNICA POWSTANIA ARMII KRAJOWEJ!
14.02.202214 lutego 1942 roku Wódz Naczelny gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową (AK). Była to jedna z największych i najlepiej zorganizowanych konspiracyjnych organizacji wojskowych z własnymi oddziałami zbrojnymi w Europie, walczącej z niemieckim okupantem.
Armia Krajowa stanowiła integralną część Sił Zbrojnych RP. Była podporządkowana Naczelnemu Wodzowi i Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie. Pamiętajmy!
UWAGA! ZMIANA TRYBU NAUCZANIA!
13.02.2022Z radością informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 lutego 2022r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 21 lutego 2022r. wracamy do nauki stacjonarnej.
30. FINAŁ WOŚP
02.02.2022DLA ZAPEWNIENIA NAJWYŻSZYCH STANDARDÓW DIAGNOSTYKI I LECZENIA WZROKU U DZIECI
30 stycznia 2022 roku odbył się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym uczestniczyli wolontariusze Zespołu Szkół Rolniczo Technicznych.
W tym roku zgłosiło się 10 chętnych uczniów. Niestety, z powodu sytuacji epidemicznej w naszym kraju, ostatecznie w niedzielę kwestowało 6 wolontariuszy. Pomimo niesprzyjającej aury nasi dzielni ochotnicy wytrwale, do późnych godzin popołudniowych, zbierali pieniądze do puszek w różnych miejscach Zwolenia.
Duży zapał i zaangażowanie młodzieży przyczyniły się do zebrania łącznej kwoty 3.938,50 złotych. Rekordzistką okazała się uczennica klasy Iwp, która zebrała 1223,89 zł. Młodzieżą opiekowały się panie Ilona Ciecieląg oraz Magdalena Krajewska.
Jesteśmy dumni z uczniów naszej szkoły i wdzięczni za ich empatię oraz chęć niesienia pomocy innym. Dziękujemy za dobre serce i bezinteresowne wsparcie 30. finału WOŚP. Wszystkim gratulujemy! 😊😊😊
Ilona Ciecieląg
STUDNIÓWKA 2022. TAK BAWILI SIĘ MATURZYŚCI…
30.01.2022Wielkie odliczanie do egzaminu dojrzałości rozpoczęli maturzyści naszego Zespołu Szkół Rolniczo - Technicznych, którzy w sobotę, 29 stycznia, bawili się na Studniówce w Sali Bankietowej „Alicja” w Kałkowie.
Tuż po godzinie 18 głos zabrali przedstawiciele tegorocznych abiturientów. Szkoła, to nie tylko gmach czy budynek, w którym zakuwa się regułki i twierdzenia… To atmosfera, ciepło, drugi dom… Tak jest i z naszą szkołą – mówili maturzyści. Nie zabrakło również kwiatów, wzruszających przemówień i podziękowań dla Dyrekcji, Wychowawców oraz Grona Pedagogicznego.
Podniosły nastrój towarzyszył przemówieniu Pana Dyrektora Arosława Jakóbika, który ciepłymi słowami powitał uczniów, życząc im jednocześnie wytrwałości, szczęścia oraz pomyślności w realizowaniu marzeń i pragnień, a tej nocy udanej zabawy. Przeczytał także list od starosty zwoleńskiego Stefana Bernaciaka i burmistrza Zwolenia Arkadiusza Sulimy, skierowany do maturzystów naszego technikum.
Swój wielki bal uczniowie uhonorowali tradycyjnym polonezem, do którego przygotowała ich pani Magdalena Szymanowicz. Była piękna choreografia, figury, przejścia i ukłony w takt muzyki. Emocji nie brakowało, a całości dopełniły eleganckie garnitury, klasyczne muchy i wizytowe stroje dziewcząt. Każdy prezentował się wspaniale.
W maju do egzaminu dojrzałości przystąpią uczniowie czterech klas maturalnych, a swoich wychowanków pożegnają: Pani Bożena Sowińska, Pani Anna Grabara, Pani Marta Dziara- Płachta i Pan Marcin Kaca. Podczas balu przyszłym absolwentom towarzyszyli także: Pan Dyrektor Arosław Jakóbik, Pani Wicedyrektor Aneta Knieć, Pan Wicedyrektor Paweł Ozga oraz Pani Agnieszka Skrzypek i Pan Marek Winsztal, przedstawiciele Rady Rodziców.
Po tylu serdecznościach nadszedł czas na szaloną zabawę w skromnym, ale pełnym energii gronie. Nie pozostało nic innego, jak wirować na parkiecie do białego rana, bo taki bal zdarza się tylko raz w życiu! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, która ukaże się wkrótce. 😊
Magdalena Tarłowska
Barbara Bławat
PROJEKT EDUKACJI CYFROWEJ „LEKCJA: ENTER” W NASZEJ SZKOLE
28.01.2022Projekt „Lekcja:Enter” to cykl działań prowadzonych w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji i Nauki, które mają na celu umożliwienie oraz ułatwienie nauczycielom wprowadzenie nowych narzędzi cyfrowych na lekcjach. Realizowany jest przez Fundację Orange, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Instytut Spraw Publicznych.
W tym roku szkolnym do projektu przystąpili również nauczyciele naszej szkoły. Za nimi kilkadziesiąt godzin szkoleń, dzięki którym nabyli umiejętności korzystania z portali edukacyjnych, elektronicznych materiałów i zasobów dydaktycznych, doskonalili umiejętności edukacyjnego zastosowania różnego rodzaju sprzętu i aplikacji oraz dowiedzieli się, jak tworzyć własne e-zasoby edukacyjne. Szkolenia prowadzone były przez Pana Jacka Kulasę – trenera projektu „Lekcja:Enter”, który przekazał uczestnikom swoją wiedzę nie tylko teoretyczną, ale także praktyczną, za co serdecznie dziękujemy!
Przed nimi jeszcze przygotowanie dwóch scenariuszy zajęć z wykorzystaniem poznanych aplikacji oraz zasobów Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej. Scenariusze zostaną opublikowane na platformie „Lekcja:Enter”, a na ich podstawie nauczyciele przeprowadzą „lekcje otwarte”.
W ramach programu nasza szkoła otrzyma sprzęt multimedialny, dzięki któremu prowadzenie zajęć będzie mogło wyjść poza utarte schematy i scenariusze.
Magdalena Tarłowska
Barbara Bławat
DZIĘKUJEMY ZA POMOC OKAZANĄ DAWIDOWI
28.01.2022Tuż po Nowym Roku dotarła do nas przykra wiadomość o pogarszającym się stanie zdrowia Dawida Gębali - ucznia klasy pierwszej naszego Technikum Informatycznego.
O jego chorobie i walce z nią pisaliśmy na naszej stronie internetowej oraz Facebooku. Przypomnijmy, że w 2015 roku u Dawida zdiagnozowano osteosarcomę - nowotwór złośliwy kości z przerzutami do obydwu płuc. Rozpoczęła się więc trudna walka o życie chłopca. W tym czasie Dawid stracił tatę i brata, na których wsparcie zawsze mógł liczyć. Bardzo cierpiał, pozostał sam z kochającą mamą.
Niestety, rak nie dawał za wygraną, a 29 grudnia 2021 roku Instytut Matki i Dziecka odmówił dalszego podawania chemioterapii. Szansą okazał się kosztowny i nierefundowany przez NFZ zabieg krioablacji.
Dzięki organizatorce, pani Justynie Kaszubie oraz zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, ruszyła akcja charytatywna. Na początek zaprojektowaliśmy, wydrukowaliśmy i rozwiesiliśmy plakaty oraz ulotki, a na stronie internetowej oraz FB szkoły ukazały się artykuły. Udało nam się nawiązać także kontakt z instytucjami w Zwoleniu. Do akcji internetowej natychmiast włączyło się Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, Gmina Zwoleń - Urząd Miejski w Zwoleniu, Liceum Ogólnokształcące w Zwoleniu, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Szlachetna Paczka. Artykuły ukazały się również w serwisie Echo Dnia Radomskie oraz Echo Dnia Zwoleń.
Dzięki wsparciu wielu osób, na leczenie Dawida zostały przekazane następujące kwoty:
2741.98 zł - pieniądze ofiarowali pracownicy:
- Starostwa Powiatowego w Zwoleniu,
- Powiatowego Urzędu Pracy,
- Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,
- Powiatowego Zarządu Dróg,
- Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Zwoleniu,
- Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego,
- Domu Pomocy Społecznej w Gródku.
8560 zł - przekazali:
- Pracownicy Urzędu Miejskiego w Zwoleniu,
- Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej,
- Radni Rady Miejskiej w Zwoleniu,
- Pracownicy Domu Kultury w Zwoleniu,
- Pracownicy Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu,
- Publiczne Przedszkole nr 1 w Zwoleniu,
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. kpt. pil. Tadeusza Sędzielowskiego w Baryczy,
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Sycynie,
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paciorkowej Woli,
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu.
2001,00zł – zebrali pracownicy i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu.
1550,00 zł - Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Zwoleniu .
Do zbiórki cegiełkę dorzucili także pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Zwoleniu oraz Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej.
W naszym Zespole Szkół Rolniczo – Technicznym, dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli, pracowników, uczniów i ich rodziców udało się zebrać 8340,75 zł.
Razem udało się nam zgromadzić i przekazać rodzinie kwotę: 23193,73 zł.
Wiele osób zaangażowało się także w zbiórkę plastikowych korków od butelek. Dużą ich ilość, bo aż 40 worków, przekazała rodzinie Gmina Zwoleń. Pełną parą zbiórka ruszyła również w naszej szkole i w zaledwie kilka dni udało się nam zebrać 226 kg korków. Na tym nie koniec, akcja trwa nadal! Ludzie dobrej woli przynoszą pełne reklamówki i zapełniają kolejne worki, z czego się bardzo cieszymy i dziękujemy!
Nie sposób wymienić wszystkich osób, które zaangażowały się w całe przedsięwzięcie. Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za przychylność w zorganizowaniu tej wspaniałej inicjatywy i bezinteresowną pomoc. Dziękujemy za chęć czynienia dobra, wrażliwość i życzliwość. Za okazane serce, zaangażowanie i wsparcie składamy każdej osobie serdeczne podziękowania. Dziękujemy, że są ludzie, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.
Justyna Kaszuba
UWAGA! ZMIANA TRYBU NAUCZANIA!
27.01.2022Zgodnie z Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 27 stycznia 2022r. do 27 lutego 2022r. nauka będzie odbywać się w trybie zdalnym.
Zajęcia praktyczne w klasach 1mp, 2mp, 3mp i 3m oraz zajęcia praktyczne uczniów CKZ (kucharz) odbywają się stacjonarnie. Młodociani pracownicy uczęszczają na praktyki do pracodawców.
RUSZA TRZECIA EDYCJA KONKURSU „POLSKIE SERCE PĘKŁO. KATYŃ 1940”
21.01.2022Wszystkich uczniów serdecznie zachęcamy do udziału w 3. edycji konkursu ,,POLSKIE SERCE PĘKŁO. KATYŃ 1940", którego celem jest propagowanie wiedzy na temat Zbrodni Katyńskiej.
Konkurs przeprowadzony zostanie w kategoriach:
- plastycznej – stworzenie projektu medalu (awers i rewers) na temat „Katyń – Pamiętamy”;
- literackiej – przygotowanie pracy na temat „Etos ofiar Zbrodni Katyńskiej w odniesieniu do współczesności”;
- tekstu piosenki – przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.
Prace konkursowe przyjmowane będą do 11 marca 2022r.
Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu rejestracji na stronie internetowej www.konkurskatynski.pl.
Szczegółowe informacje o inicjatywie oraz regulamin znajdują się na stronie konkursu.
Nauczyciele poloniści
III INTERNETOWA AKCJA „PRZECZYTAM 52 KSIĄŻKI W ROKU”
20.01.2022Od początku roku już prawie 18 tys. internautów zadeklarowało na portalu społecznościowym Facebook, że weźmie udział w akcji „Przeczytam 52 książki w roku”. Organizowana od dwóch lat kampania ma promować czytelnictwo.
„Liczymy na to, że uda się nam zmotywować do regularnego czytania tych, którzy większość czasu spędzają na surfowaniu witryn internetowych. Celowo, z myślą o nich, miejscem naszej akcji jest Facebook – najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie” – powiedział PAP inicjator, koordynator akcji, bloger Marcin Gnat.
Ci, którzy deklarują udział w akcji, przeczytają średnio jeden tytuł w tygodniu – rok ma przeciętnie 52 tygodnie. „Gatunek, format książki i ilość stron nie liczą się. Ważne, by regularnie czytać” – wyjaśnił pomysłodawca.
PRZYŁĄCZ SIĘ I TY !!!!!
DASZ RADĘ…….
TO NIE MUSI BYĆ 52, MOŻE BYĆ 25 KSIĄŻEK!
Podejmiesz wyzwanie??? UWAGA! Czytanie uzależnia :)
Biblioteka szkolna ZSR-T w Zwoleniu poleca 52 Book Challenge!
52 Book Challenge PL na Facebooku:
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/618472959442135
Fanpejdż: https://www.facebook.com/52bookchallengeKatarzyna Krzyśko - Płachta