• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

            01.09.2022

            Dzisiaj rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Po dwumiesięcznej przerwie spotkaliśmy się ponownie w murach naszej szkoły, aby pełni werwy i zapału powitać kolejny rok nauki i niezapomnianych doświadczeń. Podczas akademii mieliśmy przyjemność gościć rodziców naszych uczniów oraz przedstawicieli władz: Starostę Zwoleńskiego Pana Stefana Bernaciaka, Wicestarostę Zwoleńskiego Pana Waldemara Urbańskiego i Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Marka Winsztala.

            Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzania sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu Polski. Uczniowie klasy 2dp, w imieniu całej społeczności szkolnej, złożyli wieniec pod Pomnikiem Bohaterów Walki z Faszyzmem. Pan Dyrektor Arosław Jakóbik powitał uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości i przypomniał o trudnej sytuacji, w której znalazła się współczesna Europa i świat, zwłaszcza Polska, za której wschodnią granicą toczy się brutalna wojna. Pan Dyrektor zaznaczył, że rozpoczynjący się rok szkolny nie będzie rokiem łatwym i przewidywalnym, nie tylko ze względu na wojnę w Ukrainie, ale również z uwagi na wciąż obecną pandemię Covid-19. Mimo trudnej sytuacji na świecie, zapewnił jednak, że wspólnymi siłami uda nam się stawić czoło wyzwaniom, które niesie przed nami przyszłość.

            Po przemówieniu Pana Dyrektora, głos zabrał Pan Starosta Stefan Bernaciak, który nie tylko życzył uczniom i nauczycielom udanego roku szkolnego, ale również zapewnił naszą młodzież, że znajduje się pod opieką świetnie wykwalifikowanych nauczycieli, którzy w swoją pracę wkładają całe serce.

            Pan Dyrektor Arosław Jakóbik przedstawił wychowawców klas pierwszych Technikum-Panią Annę Makuch, Panią Izabelę Skrzypek-Markiewicz, Panią Agnieszkę Molendę, Pana Łukasza Bartosiewicza oraz klas pierwszych BSIS-Panią Martę Dziarę-Płachtę, Panią Małgorzatę Jarosz i Panią Magdalenę Szymanowicz.

            Podczas akademii zostały także wręczone stypendia starosty dla najlepszych uczniów naszej szkoły-Katarzyny Mróz i Patryka Gawła.

            Na koniec, Pan Dyrektor podziękował nauczycielom  odpowiedzialnym za przygotowanie akademii-Pani Annie Grabarze i Pani Beacie Olczyk-opiekunkom samorządu szkolnego oraz Panu Mateuszowi Pindakiewiczowi- osobie odpowiedzialnej za oprawę dźwiękową podczas uroczystości i życzył wszystkim udanego roku szkolnego!

             

            Barbara Bławat

            Magdalena Tarłowska

          • Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy - Rolnik - Nowy nabór

            30.08.2022

            Informujemy, iż rozpoczął się nabór na kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie rolnik, kwalifikacja ROL.04. Warunkiem rozpoczęcia kursu jest zebranie 20 słuchaczy.

            Po ukończeniu kursu Rolnik uczestnik szkolenia otrzymuje kwalifikacje zawodowe z zakresu prowadzenia produkcji rolniczej. Uzyskane w ten sposób kwalifikacje są zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 15 lutego 2019 r. w sprawie ogólnych celów i zadań kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego, Rozporządzeniem MEN z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych, Rozporządzeniem MEN z dnia 16 maja 2019 r. w sprawie podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz dodatkowych umiejętności zawodowych w zakresie wybranych zawodów szkolnictwa branżowego oraz Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.08.2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania oparta na Międzynarodowym Standardzie ISCO.

            Ukończenie kursu oraz uzyskanie kwalifikacji rolniczych umożliwia m.in.: nabywanie ziemi, otworzenie gospodarstwa rolnego, uzyskiwanie dopłat oraz dotacji, uzupełnić wykształcenie wymagane w programie Młody Rolnik.

            Po ukończeniu szkolenia, kursant otrzymuje Zaświadczenie Ministra Edukacji Narodowej zaświadczające o nabyciu kwalifikacji.

            Po zakończonym kursie istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu państwowego organizowanego w naszej szkole. Po zdaniu egzaminu OKE, otrzymuje się świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie Rolnik (Kod zawodu: 613003). W przypadku słuchaczy posiadających wykształcenie minimum zawodowe istnieje możliwość otrzymania dyplomu zawodowego. Dokumenty dają kwalifikacje rolnicze i są uznawane w Agencji Nieruchomości Rolnej oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

            Kurs zawodowy jest bezpłatny, zajęcia odbywają w systemie zaocznym. Czas trwania – 3 semestry.

            Zainteresowanych zapraszamy do składania podania do sekretariatu szkoły.

            Podanie.pdf (PDF, 271KB)

          • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

            24.06.2022

            Minął kolejny rok szkolny, rok ciekawy i wyjątkowy. Przeżyliśmy w nim zarówno chwile radosne, smutne, jak i pełne niepewności. Zanim jednak uczniowie usłyszeli ostatni dzwonek, uczestniczyli w uroczystym zakończeniu, które odbyło się w piątek, 24 czerwca. Była to niezwykle wzruszająca i podniosła chwila.​​​​​​​​​​​​​​

            Akademię rozpoczęli uczniowie klasy 3ep i 2wp wraz z Samorządem Uczniowskim, którzy podziękowali nauczycielom oraz wychowawcom za trud kształcenia i wychowania, za przekazywanie wartości niezbędnych w dalszym życiu, za opiekę i ciepło jakiego doświadczyli, za starania, cierpliwość, a przede wszystkim za wyrozumiałość. Podkreślili, że bez nich nie udałoby się im osiągnąć tego, co teraz posiadają.

            Następnie Pan Dyrektor Arosław Jakóbik przywitał zgromadzonych gości: Starostę Zwoleńskiego Stefana Bernaciaka, Wicestarostę Waldemara Urbańskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Piotra Fijołka, a uczniom dziękował za zaangażowanie, włożone przez nich w codzienną naukę. Podziękowania kierował również do rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Za wieloletnią pracę na rzecz dobra całej społeczności szkolnej podziękował także Panu Markowi Winsztalowi, Przewodniczącemu Rady Rodziców i nagrodził  uczniów wykazujących się szczególnymi osiągnięciami w edukacji.

            Gratulując wszystkim osiągniętych sukcesów, Pan Dyrektor oddał głos zaproszonym gościom. Przemawiający docenili całoroczny trud, wysiłek i zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów.

            Po zakończeniu akademii wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw. Wypoczywajcie, gromadźcie siły na kolejny rok szkolny! Czekamy na Was z radością we wrześniu!

          • PODSUMOWANIE REALIZACJI PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ” W ZSR-T ZWOLEŃ

            21.06.2022

            Zakończyły się wszystkie 5 wycieczek zaplanowanych w drugim półroczu roku szkolnego 2021/2022 zorganizowane w ramach II edycji programu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

            Program „Poznaj Polskę” jest ogromnym wsparciem dla organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego. Przedsięwzięcie ma umożliwić poznawanie środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Dofinansowaniu w 80 proc. podlegają wycieczki jednodniowe do kwoty 5 tys., dwudniowe – do 10 tys. oraz trzydniowe – do 15 tys. zł.

            W roku 2022 Zespół Szkół Rolniczo - Technicznych w Zwoleniu za pośrednictwem i wsparciu Starostwa Powiatowego w Zwoleniu pozyskał dofinansowanie na wyjazdy blisko 192. uczniów technikum i branżowej szkoły I stopnia. Zorganizowano dwie jednodniowe wycieczki do Lublina ,Kozłówki, Majdanka dla uczniów branżowej szkoły I stopnia oraz Lublina Kozłówki, Chelma dla uczniów technikum. Dwie dwudniowe wycieczki do Krakowa, Wieliczki dla uczniów technikum a także jedną trzydniową wycieczkę na Święty Krzyż, Opatów, Stary Sącz, Nowy Sącz, Sandomierz, której uczestnikami byli uczniowie branżowej szkoły I stopnia.

            Zespół Szkół Rolniczo – Technicznych brał udział również w I edycji programu „Poznaj Polskę” realizowanego od września 2021 roku. Efektem były dwie wycieczki. Pierwsza trzydniowa dla uczniów Technikum do Oświęcimia, Zakopanego, Krakowa, Wieliczki oraz jednodniowa dla uczniów branżowej szkoły I stopnia do Warszawy.

            Będziemy wnioskować o kolejne dofinansowanie na wycieczki edukacyjne także w następnych edycjach programu „Poznaj Polskę”! 🇵🇱👍

            Marcin Kaca

          • "POZNAJ POLSKĘ" - WYCIECZKA EDUKACYJNA DO KOZŁÓWKI, LUBLINA ORAZ CHEŁMA

            15.06.2022

            Dnia 14 czerwca 2022r. klasy 3ag, 2fp oraz trzy osoby z klasy 2dp pod opieką pani Katarzyny Kozak, pani Magdaleny Krajewskiej oraz pani Izabeli Skrzypek-Markiewicz uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do Kozłówki, Lublina i Chełma. Wycieczka współfinansowana była z przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. „Poznaj Polskę”.

            Pierwszym punktem programu było zawiedzenie Zespołu Pałacowo- Parkowego w Kozłówce, który jest obecnie siedzibą Muzeum Zamoyskich. Poza pałacem zwiedziliśmy również:

            - powozownię ze zbiorami powozów, karet, sań i bryczek oraz sprzętu jeździeckiego i akcesoriów podróżniczych z XIX i początku XX wieku (eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum-Zamku w Łańcucie),

            -Galerię Sztuki Socrealizmu – pierwszą w Europie i jedyną w Polsce galerię poświęconą sztuce socrealizmu, prezentującą prace polskich artystów z lat 1949-1954,

            - ogród francuski i park w stylu angielskim - interesujący obiekt dla architektów krajobrazu.

            Po intensywnym spacerze udaliśmy się do Lublina, gdzie najpierw zachwyciliśmy się walorami przyrody w Ogrodzie Botanicznym UMCS a następnie pięknem architektury Lubelskiego Starego Miasta.

            Kolejny a zarazem ostatni punkt programu to Chełm i unikatowy na skalę światową labirynt podziemnych korytarzy wykutych w skale kredowej, której złoża zalegają obficie pod powierzchnią miasta. Korytarze te ciągną się pod całym Starym Miastem na kilku kondygnacjach. Mieliśmy również możliwość spotkania się z Duchem Bieluchem wędrującym po korytarzach podziemia.

            Pełni wrażeń po tak intensywnym dniu wróciliśmy do Zwolenia. Bardzo dziękujemy za współpracę z Biurem podróży ADALBERT.😀👍

            Katarzyna Kozak

            Magdalena Krajewska

            Izabela Skrzypek - Markiewicz

          • 76. ROCZNICA BITWY POD ZWOLENIEM

            13.06.2022

            W najbliższą środę, 15 czerwca, minie 76 lat od zbrojnego starcia między partyzantami antykomunistycznego Związku Zbrojnej Konspiracji dowodzonymi przez Franciszka Jaskulskiego „Zagończyka”, a żołnierzami Armii Czerwonej. 12 czerwca miały miejsce uroczystości patriotyczne upamiętniające bohaterów, którzy oddali życie za wolną Ojczyznę.​​​​​​​

            W uroczystościach upamiętniających wzięli udział m.in. Parlamentarzyści RP, władze samorządowe, przedstawiciele instytucji państwowych, stowarzyszeń oraz szkół. Zespół Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu reprezentowali nauczyciele: Pani Beata Olczyk, Pani Ilona Ciecieląg, Pan Marcin Kaca oraz uczniowie reprezentujący samorząd uczniowski: Patrycja Turek i Łukasz Fijoł.

            Bitwą pod Zwoleniem określa się starcie zgrupowania oddziałów partyzanckich Związku Zbrojnej Konspiracji Tadeusza Życkiego „Beliny”, Włodzimierza Kozłowskiego „Oriona”, Stefana Nowackiego „Zagóry”, Mariana Sadowskiego „Dzidy” pod dowództwem Franciszka Jerzego Jaskulskiego „Zagończyka”, liczącego około 130 ludzi, z Grupą Operacyjną NKWD-UB-Armii Czerwonej, 15 czerwca 1946 roku pod Zwoleniem na Mazowszu. Była to jedna z największych bitew pomiędzy podziemiem poakowskim a siłami komunistycznymi w regionie.

            W wyniku starcia pod Zwoleniem oddziały radzieckie straciły przeszło 40 zabitych i 16 rannych. Partyzanci stracili około 6 żołnierzy.

            Fotorelacja z uroczystości na profilu fb Niezłomny Zwoleń

          • "POZNAJ POLSKĘ" - WYCIECZKA EDUKACYJNA DO PAŃSTWOWEGO MUZEUM NA MAJDANKU, KOZŁÓWKI I LUBLINA

            12.06.2022

            10 czerwca  odbyła się wycieczka edukacyjna z projektu  "Poznaj Polskę" dofinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki do Państwowego Muzeum na Majdanku, Kozłówki i Lublina, w której brała udział młodzież ZSR-T branżowej szkoły I stopnia pod opieką pani Ilony Ciecieląg,  Katarzyny Krzyśko - Płachta i Marty Dziekan.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Pierwszy punkt programu to: niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie, tzw. Majdanek, który  powstał na mocy decyzji Heinricha Himmlera. Podczas wizyty w Lublinie w lipcu 1941 r., powierzył on dowódcy SS i policji w dystrykcie lubelskim Odilowi Globocnikowi zadanie zbudowania obozu „dla 25-50 tysięcy więźniów, którzy byliby wykorzystywani w warsztatach oraz na budowach SS i policji”. Mieli oni stanowić darmową siłę roboczą dla realizacji planów rozbudowy III Rzeszy.Obóz, usytuowany na południowo-wschodnich obrzeżach Lublina, przy drodze wiodącej do Zamościa i Lwowa, zajmował powierzchnię 270 ha. Składał się z trzech sektorów: segmentu SS, kompleksu gospodarczego oraz części więźniarskiej (Schutzhaftlager), którą tworzyło pięć tzw. pól z drewnianymi barakami mieszkalnymi. Prymitywne, przepełnione, niedbale sklecone, przez dłuższy okres funkcjonowania obozu pozbawione podstawowych urządzeń sanitarnych, tragicznie wpływały na panującą w obozie śmiertelność. Sytuację pogarszał chroniczny brak wody, żywności, odzieży i lekarstw. Majdanek funkcjonował od października 1941 r. do lipca 1944 r.. Początkowo osadzano tu jedynie mężczyzn, w tym od stycznia 1943 r. polskich więźniów politycznych. Od października 1942 r. na jednym z pól zaczął funkcjonować obóz dla kobiet. Chociaż nigdy nie zrealizowano projektu utworzenia na Majdanku pola dziecięcego, w KL Lublin przebywały także dzieci żydowskie, białoruskie i polskie. Na terenie KL Lublin od maja 1943 r. istniał również lazaret dla sowieckich inwalidów wojennych.

            Pełni wzruszeń i refleksji  wyruszyliśmy do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, oazy spokoju i  piękna, z urzekającą zielenią na zewnątrz,  jedynego na Lubelszczyźnie muzeum – rezydencji, które mieści się w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym, należącym do rodzin Bielińskich i Zamoyskich. Jest to najlepiej zachowana rezydencja magnacka w Polsce i jedna z nielicznych w Europie z tak autentycznym, niemal kompletnym wyposażeniem.

            Napełnieni spokojem i z dobrym humorem dotarliśmy do ostatniego punktu programu - na Stare Miasto w Lublinie. Niezwykle piękne i wyjątkowe miejsca, ponieważ to co oglądaliśmy teraz nie jest wytworem powojennych architektów, którzy planowali na nowo wiele polskich miast po zakończeniu II wojny światowej na skutek ogromnych zniszczeń a czasem nawet całkowitych. Lublin na szczęście nie ucierpiał podczas ostatniej wojny i wiele budynków przetrwało ten okres w niezmienionej formie. Na co szczególnie zwróciliśmy  uwagę podczas zwiedzania Starego Miasta. Nasze zmęczenie zostało szybko pokonane dzięki pysznemu posiłkowi, który czekał na nas w Pyzatej Chacie, restauracji na rynku w Lublinie.

            Bardzo dziękujemy za współpracę z biurem podróży Adalbert. 🚌🧳😀👍

            Ilona Ciecieląg

          • SPOTKANIE WARSZTATOWE "ZDROWE PIERSI SĄ OK!"

            10.06.2022

            W dniu 9 czerwca odbyło się po raz kolejny w naszej szkole spotkanie profilaktyczne dla dziewcząt, dotyczące profilaktyki raka piersi, w ramach programu: „Zdrowe piersi są OK!" W spotkaniu uczestniczyło 20 dziewcząt oraz pracownicy szkoły. Podczas realizacji tego programu współpracujemy ze Stacją Sanitarno–Epidemiologiczną, a koordynatorki Teresa Maksym i Barbara Krawiec wspierają nas w działaniach.

            Celem spotkania jest uświadomienie dziewczętom zagrożeń, jakie mogą pojawić się w ich życiu a wynikają z faktu bycia kobietą, uwrażliwienie ich na profilaktykę oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych.

            Koordynatorki podczas spotkania omówiły zagadnienia związane z epidemiologią raka piersi, czynnikami ryzyka, sposobami leczenia, profilaktyką zachorowań oraz z samą techniką wykonywania samobadania. Dziewczęta miały także możliwość pod okiem koordynatorek ćwiczenia na fantomie sposobu wykonania samobadania.

            Na koniec obejrzeliśmy wspólnie prezentację wykonaną przez nasze byłe uczennice o roli i znaczeniu kobiety pod hasłem – Być kobietą !!

            Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dziewczęta poszerzyły swoją wiedzę na tematy bardzo ważne i przydatne. Dzięki temu mogą też przekazać jakże istotne przesłanie w swoim środowisku.

                                                                                                          

            realizatorki programu

                                    Bożena Sowińska

            Katarzyna Borowska

          • MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

            11.06.2022

            Dnia 07.06.2022r. w naszej szkole odbyły się finały Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej Halowej.

            W kategorii dziewcząt: 

             I miejsce oraz Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły zdobyła drużyna klasy 2ep

            II miejsce drużyna klasy 3agp

            III miejsce  drużyna klasy  2agp

             

            W kategorii chłopców Mistrzem Szkoły w Piłce Nożnej Halowej została drużyna klasy 3msw1p

            II miejsce drużyna klasy  2fp

            III miejsce drużyna klasy 1w1p

            Dyplom dla najlepszej zawodniczki otrzymała Iga Cholewa, a najlepszym zawodnikiem został Jakub Gleguła.  Najlepszą bramkarką turnieju została Klaudia Liberska, a najlepszym bramkarzem Jakub Świątek.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy.

          • SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JANA KOCHANOWSKIEGO

            07.06.2022

            30 maja odbył się szkolny konkurs online wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego zorganizowany przez nauczycieli polonistów. Celem konkursu było zainteresowanie i poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu życia oraz twórczości Mistrza z Czarnolasu.

            Do rywalizacji przystąpili uczniowie z klas pierwszych, którzy zmierzyli się z niełatwymi pytaniami testowymi. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            I miejsce – Paulina Górniak – klasa 1 ep

            II miejsce – Maja Sałek – klasa 1ep

            III miejsce – Natalia Sałek – klasa 1 ep

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

          • „Lekcja:Enter” W NASZEJ SZKOLE

            07.06.2022

            W roku szkolnym 2021/2022 czternastu nauczycieli ZSR-T w Zwoleniu uczestniczyło w projekcie „Lekcja:Enter”. To projekt edukacji cyfrowej skierowany do nauczycieli i nauczycielek oraz kadry kierowniczej szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem było podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli i zwiększenie udziału technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie dydaktycznym.

            Po wykonaniu testu kompetencji cyfrowych nauczyciele zostali przydzieleni do grupy szkoleniowej na odpowiednim poziomie zaawansowania w stosowaniu TIK w pracy dydaktycznej: podstawowej lub zaawansowanej. Następnie w trzech grupach przedmiotowych: humanistycznej, matematyczno – przyrodniczej i artystycznej wzięli udział w szkoleniach prowadzonych przez pana Jacka Kulasę. Podczas 40 godzin szkoleń utrwalili praktyczne wykorzystanie ICT na lekcjach. Poznali zalety wykorzystania stron, aplikacji, wszelkiego rodzaju ogólnodostępnych zasobów cyfrowych w swojej codziennej pracy edukacyjnej. Szkolili się z zakresu korzystania z portali edukacyjnych (w tym e-podręczników), ogólnodostępnych elektronicznych materiałów i zasobów dydaktycznych (np. Akademia Khan) oraz poznali edukacyjne zastosowania różnego rodzaju sprzętu i aplikacji, jak Learning App, Kahoot czy Quizizz, a także dowiedzieli się, jak kreatywnie wykorzystywać je na lekcjach. Ponadto nauczyli się, jak pracować metodą projektów uczniowskich np. z pomocą narzędzia Webquest, stosowania kształcenia wyprzedzającego z wykorzystaniem TIK oraz dowiedzieli się, jak tworzyć własne e-zasoby edukacyjne. Nauczyciele doświadczyli, jak nowe technologie mogą pomóc w realizowaniu podstawy programowej, jak bezpiecznie poruszać się w środowisku cyfrowym i jak zgodnie z prawem autorskim korzystać z gotowych materiałów, a także jak udostępniać przygotowane przez siebie pomoce na odpowiednich licencjach. Szkolenia organizowało Centrum Edukacji Nauczycieli LECHAA.

            Szkolenia składały się z modułów:

            1. Poznaj sieć. Elektroniczne zasoby edukacyjne, 2021-12-16;

            2. Lekcja w sieci - dobierz urządzenie, platformę, aplikację, 2021-12-20;

            3. Ze smartfonem na lekcji, 2021-12-27;

            4. Tworzymy własne e-materiały - cz. 1, 2022-01-03;

            5. Tworzymy własne e-materiały - cz. 2, 2022-01-14;

            6. Tworzymy własne e-materiały - cz. 3, 2022-01-19;

            7. Przygotowujemy scenariusze lekcji, 2022-02-14;

            8. Omawiamy przeprowadzone zajęcia, 2022-03-11.

            Każdy z uczestników podczas realizacji projektu opracował i opublikował na platformie dwa scenariusze zajęć z wykorzystaniem narzędzi TIK i przeprowadził dwie lekcje otwarte - obserwowane przez Dyrekcję Szkoły. Na zakończenie nauczyciele dokonali ewaluacji lekcji obserwowanych i wypełnili ankiety końcowe projektu.

            Szkolnymi koordynatorami projektu byli: pani Agnieszka Molęda i pan Dariusz Kapciak.

            W projekcie uczestniczyli nauczyciele:

            - pani Barbara Bławat;

            - pani Ewelina Chojnacka;

            - pani Marta Dziara – Płachta;

            - pan Piotr Grużewski;

            - pani Katarzyna Kozak;

            - pani Anna Makuch;

            - pani Dominika Markiewicz;

            - pan Marcin Orłowski;

            - pan Mateusz Pindakiewicz;

            - pani Magdalena Tarłowska;

            - pan Roman Wiączek;

            - pani Emilia Zielony.

            Otrzymane certyfikaty są dla naszej szkoły potwierdzeniem, że ZSR-T to placówka, w której prowadzona jest bezpieczna, odpowiedzialna edukacja przy użyciu narzędzi cyfrowych, a nauczyciele na lekcjach stosują aktywizujące metody nauczania i kreatywnie pracują z treściami cyfrowymi.

          • XIX BIEG WOKÓŁ GNIAZDA OJCZYSTEGO JANA KOCHANOWSKIEGO

            06.06.2022

            Dnia 05.06.2022 roku młodzież naszej szkoły brała udział w XIX Biegu Wokół Gniazda Ojczystego Jana Kochanowskiego odbywającego się w ramach „ Zielonych Światek w Sycynie- czyli ludowych obchodów święta wiosny”.

            W kategorii III dziewcząt:

            I miejsce zajęła Weronika Oleś –ZSR-T Zwoleń

            II miejsce – Natalia Krawczyk –ZSR-T Zwoleń

            III miejsce-Kinga Gregorczyk- ZSR-T Zwoleń

            IV miejsce -Dominika Szewczyk- ZSR-T Zwoleń

             

            W kategorii III chłopców:

            I miejsce zajął Tomasz Jóźwik - ZSR-T Zwoleń  

            II miejsce –Patryk Kruszewski- ZSR-T Zwoleń

            III miejsce-Kacper Kwieciński- ZSR-T Zwoleń

            IV miejsce-Jakub Jakubowski - ZSR-T Zwoleń

            V miejsce- Kacper Skowron- ZSR-T Zwoleń

            VI miejsce – Patryk Gaweł- ZSR-T Zwoleń

            VII miejsce-Jacek Geisel- ZSR-T Zwoleń

             

            W kategorii IV (open):       

            III miejsce – Mateusz Paduch- ZSR-T Zwoleń

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

          • TRZYDNIOWA WYCIECZKA W PIENINY W RAMACH PROGRAMU  "POZNAJ POLSKĘ"

            04.06.2022

            W dniach 1-3 czerwca odbyła się wycieczka uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia w Pieniny, w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę.”. Celem programu jest zapoznanie uczniów z kulturą, tradycją i historią naszego kraju. Każda szkoła, która bierze udział w programie otrzymuje dofinansowanie do wycieczki krajoznawczej. 

             

            Pierwszy dzień naszej wycieczki

            Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zapoznania się z dziedzictwem kulturowym województwa świętokrzyskiego. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było Opactwo na Świętym Krzyżu, które od 1936 roku zamieszkuje Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Podczas zwiedzania klasztoru poznaliśmy jego ciekawą historię, której początki sięgają XII wieku.

            Następnie udaliśmy się do Opatowa, gdzie zwiedzaliśmy Podziemia Opatowskie, które składają się z połączonych ze sobą dawnych ulic i składów miejskich. Obecnie trasa liczy ok.500 metrów i biegnie na trzech kondygnacjach pod opatowskim rynkiem, ulicami oraz kamienicami. W czasie zwiedzania podziemi można zobaczyć ekspozycje związane z miastem i Ziemią Opatowską.

            Ostatnim miejscem jakie zwiedziliśmy pierwszego dnia naszej wycieczki były ruiny XVII- wiecznego zamku Krzyżtopór w Ujeździe, który mógł się poszczycić mianem największej budowli w Europie przed powstaniem Wersalu. Zamek był zamieszkały do 1770 roku, kiedy został spalony przez wojska rosyjskie. Mimo tego, że do dziś zachowały się jedynie ruiny zamku, jest to miejsce posiadające niezwykłą atmosferę magii i tajemniczości, które można zwiedzać również nocą!

             

            Drugi dzień naszej wycieczki

            Drugi dzień naszej wycieczki był dla nas nie lada wyzwaniem! Po śniadaniu udaliśmy się do miejscowości Sromowce Niżne, skąd rozpoczęliśmy naszą wspinaczkę na drugi, co do wysokości szczyt Pienin-Trzy Korony. Podczas wspinaczki mogliśmy cieszyć się idealną aurą, a świecące słońce dodawało nam sił podczas pokonywania kolejnych etapów wędrówki na szczyt. Nasz pobyt na szlaku zakończyliśmy smacznym posiłkiem w schronisku PTTK Trzy Korony, które słynie z przepysznej szarlotki i frytek z oscypkiem:)

            Po południu, w drodze powrotnej do Domu Pielgrzyma "Opoka" w Starym Sączu, naszego miejsca noclegowego, zwiedziliśmy Klasztor Sióstr Klarysek i rynek w Starym Sączu.

            Pełen wrażeń dzień zakończyliśmy grillem z kiełbaskami i wieczorem integracyjnym pełnym gier i zabaw!

             

            Trzeci dzień naszej wycieczki

            Ostatniego dnia wycieczki udaliśmy się do Sądeckiego Parku Etnograficznego w Nowym Sączu. Jest to regionalny skansen przedstawiający architekturę drewnianą i tradycyjną kulturę ludową historycznej Sądecczyzny, dawniej zamieszkiwanej przez Lachów Sądeckich, zachodnią część Pogórzan, Górali Sądeckich i Łemków Nadpopradzkich.

            Ostatnim punktem naszego programu było zwiedzanie rynku w Sandomierzu, nadwiślańskim mieście, które poprzez swoje położenie na siedmiu wzgórzach jest często nazywane „małym Rzymem".

            Bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia, pełni wrażeń wróciliśmy do Zwolenia, mając nadzieję, że ta niezapomniana przygoda wkrótce się powtórzy!

                                                                                                                                         

            Mateusz Pindakiewicz

            Barbara Bławat

            Marcin Orłowski

            Julitta Wrześniewska

            Emilia Zielony

             

             

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
      • (+48) 48 676 20 34
        (+48) 48 676 26 16
      • ul. Sienkiewicza 17
        26-700 Zwoleń
        Poland
    • Logowanie