• ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA NA RZECZ ZAKŁADU PIELĘGNACYJNO – OPIEKUŃCZEGO

            14.11.2023

            Świąteczna zbiórka na rzecz ZAKŁADU PIELĘGNACYJNO – OPIEKUŃCZEGO jest organizowana już po raz drugi przez Szkolny Klub Wolontariatu i nauczycieli z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu.

            Wspomnienie zeszłorocznego finału „Świątecznej Zbiórki” utwierdza nas w przekonaniu, że warto pomagać, ponieważ udało nam się zrobić wiele dobrego. Osoby, które wręczały prezenty, wspólnie ze Św. Mikołajem były ogromnie poruszone zachowaniem seniorów – cudowne uśmiechy, rozpromienione twarze, spojrzenia i gesty pełne wdzięczności…

            Wspólnie sprawiliśmy, że podopieczni zakładu, ale także osoby zaangażowane w zbiórkę - doświadczyli Magii Świąt! Osoby i instytucje, które chcą dołączyć do zbiórki i dołożyć własną „cegiełkę” do akcji budowania szczęścia dla drugiego człowieka - zapraszamy do współpracy!

          • AKADEMIA W KINIE ŚWIT

            11.11.2023

            W sobotę, 11 listopada nasza młodzież brała udział w miejskich obchodach 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W uroczystej Mszy Świętej udział wziął poczet sztandarowy szkoły, a następnie uczniowie wystawili montaż słowno-muzyczny w kinie Świt.

            CAŁA AKADEMIA _ KLIKNIJ

            Galeria zdjęć - kliknij

            Dzięki zaangażowaniu młodych artystów oraz wsparciu dyrekcji, nauczycieli, lokalnych władz a także  instytucji udało się stworzyć wyjątkową atmosferę i dać publiczności niezwykłe przeżycie artystyczne. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami świętowali tę cudowną rocznicę.

          • AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

            10.11.2023

            W piątek, 10 listopada, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego w ramach akcji ,,Szkoła do hymnu". To był niezwykły moment, pełen dumy i emocji.

            Po hymnie głos zabrał pan dyrektor, Arosław Jakóbik. Przypomniał wszystkim obecnych, że w tym roku przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Podkreślił również, jak ważne jest, aby pamiętać o tych, którzy walczyli o naszą wolność i niezawisłość.

            Następnie rozpoczął się program artystyczny, który został przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Anety Dziadosz, Marty Dziary-Płachty, Moniki Grzeszczyk, Magdaleny Tarłowskiej, Anny Toporek a także opiekunek samorządu szkolnego – pani Anny Grabary i pani Beaty Olczyk oraz opiekuna radiowęzła – pana Mateusza Pindakiewicza. Swoją pomocą służyła także pani Olga Zawadzak. Były recytacje wierszy i śpiew patriotycznych pieśni. Na scenie panowała niezwykła atmosfera, pełna zadumy, powagi, ale i radości.

            Uroczystość ta była wyjątkową okazją do wspólnego świętowania, refleksji i oddania hołdu naszej ojczyźnie. Wszyscy mogliśmy w pełni poczuć dumę, że jesteśmy częścią tej wielkiej historii, a akademia była pięknym wyrazem naszego patriotyzmu.

            Podczas uroczystości pan dyrektor wręczył nagrody w szkolnym konkursie fotograficznym, który zorganizowały panie polonistki i biblioteka szkolna.

          • WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA I KRAKOWA

            01.11.2023

            We wtorek,  31 października maturzyści wraz z towarzyszącymi klasami wybrali się na planowaną od dłuższego czasu wycieczkę. Tego dnia wszystkie grupy uczniów, czyli 5ep, 5agp, 5fp, 5dp oraz klasy 4ap, 2fp i 4dp, wyruszyły dwoma autokarami do Oświęcimia i Krakowa.

            Pierwszym punktem programu był pobyt w Oświęcimiu, gdzie uczestnicy zwiedzali Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. To miejsce, będące dawnym niemieckim obozem koncentracyjnym i zagłady, jest ważnym świadectwem historycznym. Uczniowie mieli okazję przekonać się o straszliwych warunkach panujących w obozie, zobaczyć baraki więźniarskie, komory gazowe oraz inne elementy związane z jego okrutnym funkcjonowaniem. Szok, wzruszenie, przerażenie, ale także niedowierzanie - to tylko nieliczne z towarzyszących, w tym momencie dnia, emocji. Bez wątpienia, zwiedzanie Auschwitz-Birkenau było bardzo pouczające, ale również trudne emocjonalnie dla uczestników.

            Następnie wycieczka dotarła do Krakowa. Tam uczniowie udali się na spacer Drogą Królewską i podziwiali Plac Matejki oraz malowniczą ulicę Floriańską. Wieczorną porą przyszło im delektować się widokiem zabytków Rynku Krakowskiego, a wśród nich słynny Kościół Mariacki. Podziwiali nie tylko historyczne i architektoniczne walory miasta, ale również poczuli jego wyjątkową atmosferę.

            Opiekunowie wycieczki:

            Monika Grzeszczyk

            Magdalena Tarłowska

            Beata Olczyk

            Olga Zawadzak 

            Marta Dziara - Płachta

            Anna Makuch

          • SZKOŁA PAMIĘTA

            01.11.2023

            Przed 1 listopada, w ramach akcji ,,Szkoła Pamięta'', postanowiliśmy oddać hołd zmarłym nauczycielom oraz pracownikom ZSR-T. Młodzież udała się więc na cmentarz parafialny w Zwoleniu i zapaliła symboliczne znicze, pamiętając przy tym, że przechowywanie i przekazywanie pamięci jest jedną z form szacunku. To również ważna część naszej kultury szkolnej.​​​​​​​

            Uczniowie nie zapomnieli o poległych w obronie Ojczyzny, dlatego zapalili także znicze przy pomnikach Żołnierzy Niezłomnych i Nieznanego Żołnierza. To ważne gesty, które pokazują szacunek i pamięć wobec tych, którzy oddali swoje życie dla naszej wolności. 

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu im. Bohaterów Walki z Faszyzmem
      • (+48) 48 676 20 34 (+48) 48 676 26 16
      • ul. Sienkiewicza 17 26-700 Zwoleń Poland
    • Logowanie